آموزشگاه سیلک برای اولین بار برگزار می کند، کلاسهای تخصصی پتینه سفال. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.  ::::  آموزشگاه سیلک اقدام به برگزاری دوره اختصاصی قالبگیری نموده است. جهت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید. :::: برای اولین بار: کلوپ ویژه تمرین سفالگری (چرخکاری) جهت اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

فرم ثبت نام

درباره کلاسها:

هرکلاس شامل ۱۰ نفر هنرجو است که با هریک بصورت جداگانه کار می شود،در واقع در هرکلاس هر هنر جو ترم و جلسه مربوط به خود را دنبال می کند و از لحاظ آموزشی تداخلی بین آموزش هنرجویان وجود ندارد:
به همین جهت زمان شروع ترم همزمان با ثبت نام هر فرد می باشد.هر ترم از ۱۲ جلسه ۳٫۵ ساعته تشکیل شده که با توجه به شرایط خاص برگزاری کلاسها هر هنرجو می تواند در طول هفته بسته به زمان و برنامه ریزی خود از یک تا چندین جلسه در کلاس شرکت کند.

ساعات برگزاری کلاسها:
صبحها: ۹ تا ۱۲٫۳۰
عصرها : ۱۶ تا۱۹٫۳۰ (بجز پنج شنبه ها که از ساعت ۱۴٫۳۰ تا ۱۸ می باشد)

دوره های آموزشی :
دوره آموزشی این مرکز شامل ۵ ترم و هر ترم ۴۲ ساعت آموزش عملی می باشد.

شهریه ها:

ترم دوم: ۴۳۰۰۰۰تومان

بقیه ترم ها: ۴۱۰۰۰۰تومان

ترم های پنجگانه

ترم یک: شامل ۳ روش دستی است که عبارتند از:
۱- روش انگشتی یا شصتی: این روش ابتدایی ترین روشی است که انسان جهت ساخت احجام سفالین از آن سود جسته است. در این روش انگشتان سفالگر اصلی ترین ابزار برای شکل دهی به خمیرگل می باشد.
۲- روش ورقه ای یا صفحه ایی : این روش بیشتر برای ساخت ظروف و اشکال سفالینی به کار میرود که فرمی هندسی داشته و در اصطلاح زاویه دارند مانند مکعب این روش یکی از متنوع ترین شیوه ها دستی است که به هنرمند امکان خلق آثار بسیار پیچیده را می دهد.
۳- روش فیتله ایی یا لوله ایی: در این روش ظروف از روی هم قرارگرفتن لوله های باریک یا ضخیم گل شکل می گیرند. این روش بویژه برای ساخت ظروف بسیار بزرگ کاربرد دارد

ترم دوم: چرخ کاری:
این ترم شامل کار با چرخ سفالگری است. در این دوره آموزشی هنرجو توانایی ساخت و تراش انواع ظروف بر روی چرخ سفالگری را با شیوه ای بسیار ساده و تدوین شده فرا میگیرد. قابل ذکراست که متد آموزش ما در این ترم الهام گرفته از کار سفالگران زبردست شهرضایی است که در مقایسه با روش سفالگران سایر مناطق از راهکارهای ساده تر جهت ساخت ظروف بر روی چرخ سفالگری بهره می برند که این خود کمک شایانی درجهت تسریع زمان یادگیری است

ترم سه: لعابدهی
این ترم شامل فراگیری چندین روش و تکنیک ساده لعابدهی است. روشهای آموزشی مادر این دوره بر پایه روشهای متداول فن لعابدهی در کارگاه های سفالگری سنتی و صنعتی تدوین شده و سعی گردیده به ساده ترین روش ممکن هنرجورا بافن لعاب آشنا سازیم
برخی تکنیکهای آموزشی این ترم عبارتند از:
نقاشی رو لعابی(مات،اپک)- نقاشی زیرلعابی – ساخت لعابهای تک رنگ- ساخت لعابهای فیروزه ایی ایرانی- آشنایی باروشهای اسلیپ – واش – آنگوب و… فراگیری لعابهای خاص ازجمله: لعابهای جزیره ایی – ترک – برجسته و …

ترم چهارم: نقش برجسته های سفالین:
در این ترم ساخت،پرداخت،پخت،نصب،درزگیری وپتینه نقش برجسته های سفالین آموزش داده می شود.
سعی ما بر این است که هنر جو در این دوره با آفرینش تابلوهای دوبعدی ازخمیرگل و آشنایی با انواع تکنیکهای متداول در این شیوه (از جمله آشنایی با:نقوش سنتی مانند گل و مرغ و نیز شناخت عمیق (پرسپیکتیو)
درک ظرایف پرتره(چهره)،فیگور(انسان و حیوان)،خط و خوشنویسی و …) به تمامی فنون رایج نقش برجسته دست یابد.

ترم پنجم: مشبک کاری
این آموزشگاه از اولین پیشگامان آموزش هنرمشبک کاری بر روی ظروف سفالین است، اهمیت کار بویژه در این نکته نهفته است که برخلاف سایر مراکزی که بعد از ما رو به آموزش مشبک کاری آوردند، ظروف سفالینی که ما به عنوان زیرکار انتخاب میکنیم ساخته شده از گل رس می باشد نه از گل سرامیک، هنرجو در این ترم آموزشی انواع تکنیکهای مشبک کاری و دکور بروی ظروف سفالین را با در نظر گرفتن، کاربرد این ظروف (تزئینی و مفهومی) فرامی گیرد.

۱۸ پاسخ

 1. مریم می‌گه:

  لطفا بگین من می تونم فقط پنج شنبه ها بیام کلاسها رو یا خیر. من فقط پنجشنبه ها وقت برای اومدن کلاس دارم اما به سفالگری خیلی علاقه مندم. لطفا من رو راهنمایی کنید. و اینکه هر دوره چند ماه طول می کشه.
  متشکر

 2. ارزومند می‌گه:

  سلام امکانش هست فقط نقش برجسته روآموزش دید؟من میخوام اگه امکانش باشه فقط سفال نقش برجسته رواموزش ببینم لطفا راهنمایی بفرمائید

 3. آرزو می‌گه:

  درود بر شما ، من تنها چرخ کاری رو دوست دارم، آیا میشه تنها در ترم ۲ نام نویسی کنم؟

 4. مهدی می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید.
  آیا در روزهای جمعه هم کلاس برگزار می گرددواینکه برای آقایان هم دوره آموزشی دارید و یا فقط مختص خانم ها می باشد؟

 5. نصیری می‌گه:

  سلام من می خواستم خواهش کنم در صورت امکان روزهای پنجشنبه هم کلاس برای ترم اول برنامه ریزی بشه چون من وخیلی های دیگه به دلیل شاغل بودن غیرازین روز نمی تونیم در کلاسها شرکت کنیم.متشکرم

 6. مینا می‌گه:

  سلام من شاغلم وفقط پنج شنبه ها میتونم بیام آیا امکانش هست؟

 7. مینا می‌گه:

  هزینه وسایل و ابزارکاری حدودا چقدره اگه میشه بگید،ممنون

 8. بسیار عالی، ممنون از مطالب خوبتان

 9. سما می‌گه:

  با سلام
  من قبلا سفالگری کار کردم .
  هم دست و هم چرخو می خواستم بپرسم که اگر بخوام برای کلاس بیام کدوم کلاس قرار می گیرم.

 10. فاطمه می‌گه:

  سلام خسته نباشید ببخشید میشه فقط ترم چهارم رو بیایم ؟

 11. سمیه می‌گه:

  با سلام. آیا پس از گذراندن تمام دوره ها تسهیلاتی برای اشتغال هنرآموزان ارائه میشود. این سوال را بدین جهت میپرسم که هدفم از یادگیری این هنر پس از علاقه شخصی کسب درآمد است.

 12. میترا حسنی می‌گه:

  سلام.دوتا سوال داشتم.سوال اول: شما تو تعطیلات عید هم کلاس برگذار می کنید؟ سوال دوم: اگر چند کلاس رو همزمان بیایم تخفیف شهریه میگیریم؟
  با تشکر

 13. آفاجانی می‌گه:

  سلام
  من هم مثل بقیه دوستانی که نوشتند شاغل هستند، شاغلم و فقط روزهای پنجشنبه رو می تونم بیام، امکانش هست که ترم ۱ و مبتدی برای شاغلین در روزهای پنجشنبه برگزار بشه؟

  ممنون

 14. شاهرخ فرجامی می‌گه:

  سلام من قبل از آموزش این دوره می خواهم دوره آموزش هندشه و نقوش سنتی را بیاموزم شما امکان آموزش دارید ویا جایی که این دوره را آموزش بدهد سراغ دارید

 15. منصوره می‌گه:

  سلام
  ایا میشه شهریه رو در سه قسط پرداخت کرد؟

  با تشکر

 16. دریا می‌گه:

  سلاملطفا میشه منو برای کلاس های سفالگری راهنمایی کنید .لطفاآدرس خود را به ایمیل من بریزید

 17. ساجده می‌گه:

  سلام
  بعد از پایان دوره مدرک هم می دهید؟